Milé děti,

chci vám všem poděkovat jménem vojáků 25. protiletadlového pluku Tobrucký za obrázky, které jste pro nás namalovaly a poslaly nám do Litvy, kde jsme momentálně čtvrtý měsíc ze šesti v rámci mise eFP NATO.

Obrázky nám vyzdobily a zkrášlily chodby našeho ubytování, jak můžete vidět na fotkách. Bydlíme v tzv. korimecích, což jsou lodní kontejnery poskládané na sebe a vedle sebe. Opět můžete vidět na fotkách. Tady v Litvě jsme jako podpora Litevců společně s Němci, Nizozemci, Nory, Lucemburčany a Belgičany. Je nás tady 130 českých vojáků většinou ze Strakonic. Naše zaměření je protivzdušná ochrana, takže ostatní bráníme před napadením ze vzduchu, takže hlavně před letadly a vrtulníky. Kromě vojenského výcviku (ovládání raketového kompletu, střelby z ručních zbraní, chemické ochrany atd.) hodně sportujeme (posilovna, běh, fotbal, basketbal, florbal), ale najdeme si čas i na zábavu (poslouchání hudby, čtení knih, hraní počítačových her, hraní karet, hraní stolních her).  Někdy v sobotu jedeme společně na výlet, podívat se do historických míst Litvy. A máme tady i kočičku, které nosíme z jídelny jídlo.

Ještě jednou moc děkuji, přeji vám vše dobré a posílám nějaké fotografie a video.

Jménem vojáků 25. protiletadlového raketového pluku Tobrucký,

kpt. Michal Balek – vojenský kaplan

Video vzkaz