Basketbalová přípravka a náš první turnaj

V sobotu 10. 1. 2015 se uskutečnilo v kladenské Sokolovně 1. kolo oblíbené Školní ligy. Děti z prvních až čtvrtých tříd navštěvující přípravky basketbalu při základních školách zde předvedly své čerstvě nabyté dovednosti.

Celý tým

Naše přípravka při Masarykově jubilejní ZŠ v Hřebči se zúčastnila Kategorie MINI 1. ‑ 2. třída v počtu 12 hráčů. Jako soupeři nastoupila družstva 7. + 10. ZŠ Kladno, 6. ZŠ Kladno, 5. ZŠ Kladno a 11. ZŠ Kladno. Hrací doba byla 8 minut každý s každým.

Hned v prvním zápase jsme se utkali s velice těžkým soupeřem, a to 7. + 10. ZŠ (pozdější vítěz turnaje). Museli jsme se hlavně rozkoukat a osmělit, což sice vítězství nepřineslo, ale do dalších zápasů jsme již nastoupili s veškerým nasazením. Naši fanoušci z řad rodičů se překonávali a jak uvádí komentář na stránkách BK Kladno: „…když Hřebečtí vstřelili svůj první koš, Sokolovna téměř spadla.“, je vidět, že všichni fandili všem a atmosféra byla úžasná. Nakonec jsme vybojovali krásné 4. místo, což pro nás byl veliký úspěch, neboť jsme nastupovali s obavou, že budeme poslední.

po 1. zápasech

Nyní se pečlivě připravujeme na 2. kolo turnaje, které by se mělo uskutečnit 21. 2. 2015 opět v kladenské Sokolovně.

Držte nám palce, za tým děkuje Jana Švarcová.