Masaryk ve školách

Jsem strašně ráda, že jsem mohla psát práci o TGM. Moc mě bavila a dozvěděla jsem se o Masarykovi i něco nového. Dala jsem si s  esejí dost práce, ale nevěděla jsem, že bude tak dobře ohodnocená.

Na každoroční předávání cen absolventům jsem se těšila nejvíc. Počítala jsem dny i měsíce. Nemohla jsem se dočkat vyhlášení.

Na Magistrátu jsem se cítila nádherně, byl nádherně zrekonstruovaný, na každém rohu nás vítalo zastupitelstvo soutěže. Svezly jsme se s Míšou i samojedoucím výtahem.

V aule nás uvítali krásnou řečí, oblíbenými písněmi Masaryka a proslovem vzácných hostů.

Když vyvolávali studenty pro ceny, byla jsem nervózní. Bála jsem se, že moje práce byla špatná a že se dobře neumístí.

Už ze začátku jsem si myslela, že bude Míša na lepším místě než já, ale nebyla. Vyvolali ji na poslední poděkování. Byla jsem strašně šťastná, že si to může zažít. Ale v duchu jsem věděla, že její práce byla za víc než poděkování. Už jsem se připravovala, že mě vyvolají po Míše. Ale ne. Zaznělo čtvrté, třetí místo a já byla s radostí bez sebe. Skončila jsem třetí nejlepší odshora , tedy na druhé místě, protože bylo několik třetích a druhých míst. Měla jsem motýlky v břiše, pochválili mě, vyfotili a s radostí jsem si šla pro odměnu. S Míšou jsme se společně vyfotily a s radostí šly na pohoštění. Bylo tam krásně připravené jídlo, chlebíčky, řízky, koláčky a ochucené pití.

Moc se mi to líbilo a doporučila bych to zažít každému.

G1125 TGM 2016 Karolína Zubková, VIII.