Ve středu 12. 4. 2017 se konala slavnostní vernisáž výtvarné soutěže s názvem "Zpohádky do pohádky" v knihovně buštěhradského zámku. Společně se starostkou města, paní Ing. Arch. Danielou Javorčekovou ji zahájila za pořádající místní organizaci SDČR, paní Stanislava Šumná, která přítomné malé kreslíře, jejich rodiče i další hosty, provedla výstavou a seznámila s výsledky. Z celkového počtu 220 dětských obrázků, získaly základní ocenění pro školní družinu tyto děti: Viktorie Vacíková, Miloslava Kovářová, Alice Dědicová a Jan Benko.

Ve výběrovém kole, do kterého bylo zařazeno pouze 20 kreseb, dostala Miluška Kovářová a Viktorka Vacíková cenu starostky města Buštěhradu. Veškeré obrázky budou trvale zdobit prostory knihovny a dělat radost velkým i malým čtenářům.

Velké blahopřání a poděkování patří všem našim dětem, které se této akce zúčastnily. 
Děkujeme pořadatelům za přizvání k motivující, milé soutěži a taktéž za krásný společenský a kulturní zážitek.

Anna Holeyšovská