Ve středu 31.10.2018 jsme v naší škole přivítali návštěvu z Velké Británie, manžele Cheryl a Alana Gerrardovi. Tento pár žije ve městě Stoke on Trent a již řadu let spolupracuje s Lidicemi a připomíná hnutí: Lidice Shall Live a tím odkaz anglického politika a lékaře Barnetta Strosse, který zorganizoval finanční sbírku na výstavbu nových Lidic, založení růžového parku a další akce.

Manželé Gerrardovi si za doprovodu žáků 9. třídy prohlédli školu a pak s žáky z druhého stupně debatovali o svém rodném městě, mecenáši Strossovi a představili svoji vizi spolupráce mezi školami Hřebeč a školou ve Stoku. 

Jsme ve fázi zahájení projektu, momentálně připravujeme databázi žáků, kteří by se chtěli do projektu zapojit. Dalším krokem bude na anglické straně oslovení školy, která bude věkově odpovídat té naší. Pak nebude již nic bránit tomu, aby spolu žáci začali pravidelně komunikovat.

Momentálně připravujeme materiály, které bychom mohli partnerské škole zaslat.

8.třída bude prezentovat naši školu formou videa, součástí budou i rozhovory s žáky
7.
 
třída sestavila koláž ze selfie, které žáci pořídili s darem od města Stoku - mozaikou (umístěnou v lidickém parku)
9.třída zodpovídá za vytvoření databáze žáků
6.třída doplní excelovou databázi o fotky žáků

Celá akce je zatím na začátku, ale věřím, že přispěje k větší motivovanosti žáků, což se následně promítne na jejich výkonech.

Ing. Ivana Pokorná

koordinátor projektu