Vážení rodiče,

po prvních čtrnácti dnech, kdy jsme věřili, že se v brzké době vrátíme zpět do škol, se potvrzuje, že se jejich uzavření protáhne. Chceme Vám pomoci s náročnou situací vzdělávání Vašich dětí, a proto jsme se v průběhu tohoto týdne věnovali distančnímu vzdělávání všech pedagogů a AP v on-line výuce. Snažili jsme se učit prostřednictvím webináře, on-line videí a příruček, které Microsoft nabízí v češtině.

Pro on-line výuku jsme si zvolili prostředí školní MS Office 365, které je nejlépe připraveno pro koordinaci vzdělávání, a ve kterém máme založené účty všech dětí a pracovníků školy. 

Třídní učitelé Vám rozešlou v průběhu příštího týdne smskou nebo e-mailem přístupové údaje Vašich dětí. Od čtvrté třídy děti v informatice učíme přihlašovat se na školní e-mail office.com. Měly by to tedy zvládnout samy. Pokud ne, zkuste jim s tím poprvé pomoci. 

V prostředí MS Office 365 je ikona Teams, přes kterou bude probíhat on-line výuka, konzultace. Tato aplikace se dá stáhnout i do mobilů. Začneme s výukou náročnějších předmětů, jako je M, ČJ, FY, CH a AJ. 

Podívejte se, prosím, na výuková videa, která vám ukážou, jak se děti dostanou k on-line vyučování nebo konzultaci látky s učitelem.

I nadále bude fungovat  zadávání učiva na stránky tříd v rozmezí jednoho týdne, tak, jak jste již zvyklí. 

V týdnu od 6. - 9. 4. se třídní učitelé spojí s dětmi na první on-line konzultaci (schůzce). Proto je důležité, abyste věděli, jak se k této schůzce připojit a shlédli krátká on-line videa. Děti budou určitě rády, že se uvidí se svými spolužáky a učiteli, že si mohou vyzkoušet nové a také zábavné výukové prostředí. 

 

Jak se dostat na ON-LINE výuku či konzultaci:

  • shlédněte výuková videa na stránkách www.skolanadalku.cz  (zejména video s názvem "Jak pracovat s Microsoft Teams z pohledu žáka"), na tomto webu jsou ke stažení i manuály
  • do internetového vyhledávače zadejte office.com
  • školní email dítěte je (bez háčků a čárek): Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • heslo dostanete e-mailem nebo sms od třídního učitele
  • klikněte na fialovou ikonu: Teams
  • v levém sloupci klikněte na kalendář, kde bude naplánovaná schůzka s daným učitelem - tato pozvánka přijde dítěti i do mobilu či pošty Outlook
  • na odkaz v kalendáři klikněte a dítě bude přizváno do videokonference - on-line konference může probíhat

Prosíme o trpělivost, učíme se tzv. "za pochodu" formou samostudia.