Nebuďte sami v náročné době. Už je to dlouhé a docházejí síly i nejsilnějším jedincům. Je to úplně v pořádku, nebojte říct si o pomoc.

Pokud řešíte rodinné problémy, motivaci žáků k učení, výkyvy nálad vašich dětí nebo "jen" výkyvy v prospěchu, můžeme to společně probrat, zhodnotit a vymyslet vhodné strategie pro zvládnutí této nestandardní situace. Všichni se stále učíme a za pochodu vymýšlíme, jak si udržet zdraví a zároveň i pozitivní mysl.

Individuální setkání ve škole jsou možná každé pondělí dopoledne. Možné je i nějaké online setkání (meet přes googlemail, skype, whatsapp apod.). Někdo preferuje telefonický hovor. Čas je po vzájemné domluvě. 

 

Nezapomínejte na některé zásady psychohygieny:

- pamatujte na svou pohodu a vyváženost stravy, spánku a čerstvého vzduchu

- pohybujte se, fyzická aktivita dělá dobře vašemu tělu i duši

- udělejte si čas na své myšlenky a pocity, každý den buďte alespoň pár hodin off line

- buďte součástí skupiny, ve které je vám dobře, alespoň na dálku

- mějte realistická očekávání od svých nálad, nebuďte na sebe nároční

- nastavte si dosažitelné cíle, ať jsou motivační, ne zahlcující

- buďte na sebe hodní a laskaví, v těžké situaci dýchejte zhluboka

 

Vyzkoušejte aplikaci Nepanikař (zdarma ke stažení na google store), najdete zde tipy, jak na špatnou náladu, kontakty na krizové linky pomoci, hry na koncentraci pozornosti, deník zaznamenávání nálad a mnoho dalšího. Zajímavosti z oblasti duševního zdraví najdete i na stránkách nevypustdusi.cz.

Neváhejte kontaktovat naši školní psycholožku: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 736 540 811 (pro první kontakt volte raději SMS vzhledem k dalším aktivitám v PPP).