Dne 20.dubna se v předvečer Dne Země (neděle 22.4.), účastnila školní družina akce "Ukliďme svět". Všechny děti, řádně poučené o tom, co mohou sbírat a co nikoliv, vybavené ochrannými pomůckami, se zapojily do zlepšení našeho okolí. První oddělení nasbíralo plnou tašku odpadků jen cestou od školy na hřiště. Děti měly z dobrého skutku, který udělaly, velkou radost. Ve druhém oddělení se děti přes počáteční nechuť pustily do sbírání odpadků hned před školou a cestou na hřiště se snažily sbírat opravdu všechno....;-) Nakonec samy usoudily, že je mnohem lepší nepořádek vůbec nedělat, a tak si ušetřit práci. Třetí oddělení vyčistilo od papírků a plastů trávníky v ulici 28. října, Houstouňské a Krátké. Kuriozitou byla ponožka, plechovka a zavařovací sklenice. Nejstarší děti ze čtvrtého oddělení pak vytřídily papíry, plasty a sklo. Akce se uskutečnila v rámci celoškolního projektu "Naše obec a okolí".