Jubilejní koncert Smíšeného pěveckého sboru města Buštěhradu se konal ve čtvrtek 8. června 2017 v buštěhradském zámku od 19:00 hodin.  Toto pěvecké těleso slavilo čtyřicáté výročí svého vzniku. Do programu si přizvalo hudebníky, zpěváky různých žánrů a také soubor naší školní družiny - Hříbátka. Děti přednesly jednu skladbu samostatně, ale další už společně se sborem dospělých. Vícehlasem zpívalo 24 dětí a 30 dospělých  píseň "Jede sedlák do mlejna" v úpravě Zdeňka Lukáše. Všechny děti zvládly i nejobtížnější závěrečnou část a za to jim patřil obrovský potlesk od posluchačů ze zcela zaplněného sálu. Snad vyvolal i motivaci k dalším krásným vystoupením a k rozvíjení zájmu o hudbu. Celý koncert natáčela dokumentaristka, paní  Alice Masters. Vystoupení dětí se stane součástí filmu, se kterým bude na podzim tohoto roku usilovat o prestižní umístění na festivalu dokumentárního filmu v Anglii.

Děkuji panu Ing. Františku Paulíkovi CSc., vedoucímu Smíšeného sboru města Buštěhradu, a také všem jeho členům za bohaté občerstvení pro děti.

Děkuji všem rodičům, že své děti do Buštěhradu přivezli.

Anna Holeyšovská